ART / Etchings etc / Etching 11391211
*
nr 1139 1211
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), trycktprov, en osignerad, subject: 15x22 respektive 16x27,
ETCHING, 2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), trycktprov, en osignerad, motivet: 15x22 respektive 16x27
Stig Claesson Slas, born 1928 in Stockholm, dead 2008, Swedish painter.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday October 23 2017
at 20:11:52
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/10 21:30:25
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Oct 23
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson Slas, born 1928 in Stockholm, dead 2008, Swedish painter.
Read more about Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: en osignerad etsning etsningar grafik stig claesson slas svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trycktprov
-
8302 PASTELS
2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Sig..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:20
*
Stig Claesson Slas
Stig Claesson Slas, born 1928 in Stockholm, dead 2008, Swedish painter.
Read more about Grafik
Read more about Stig Claesson Slas
nr 1139 1211
Stig Claesson Slas
(1928-2008), Sverige
2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), trycktprov, en osignerad, subject: 15x22 respektive 16x27,
ETCHING, 2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), trycktprov, en osignerad, motivet: 15x22 respektive 16x27
Stig Claesson Slas, born 1928 in Stockholm, dead 2008, Swedish painter.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday October 23 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/10 21:30:25 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Oct 23
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
Stig Claesson Slas
Stig Claesson Slas, born 1928 in Stockholm, dead 2008, Swedish painter.Read more about Stig Claesson Slas
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: en osignerad etsning etsningar grafik stig claesson slas svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trycktprov
-
8302 PASTELS
2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Sig..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:20